PXN4R7-30QLJ
DigiKey Part Number
1727-PXN4R7-30QLJTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PXN4R7-30QLJCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PXN4R7-30QLJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PXN4R7-30QLJ
Description
PXN4R7-30QL/SOT8002/MLPAK33
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 30 V 15A (Ta), 74A (Tc) 1.8W (Ta), 42W (Tc) Surface Mount MLPAK33
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PXN4R7-30QLJ Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
46.2 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2100 pF @ 15 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
1.8W (Ta), 42W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C