PSMN1R2-30YLDX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PSMN1R2-30YLDX |
Description | MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK56 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 30 V 100A (Tc) 194W (Tc) Surface Mount LFPAK56, Power-SO8 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 1mA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 68 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4616 pF @ 15 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 194W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8 |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.24mOhm @ 25A, 10V | Base Product Number |