PMEG3002AEL,315 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PMEG3002AEL,315 |
Description | DIODE SCHOTTK 30V 200MA DFN10062 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 200mA Surface Mount DFN1006-2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PMEG3002AEL,315 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 30 V |
Mfr | Capacitance @ Vr, F 25pF @ 1V, 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Discontinued at DigiKey | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 200mA | Supplier Device Package DFN1006-2 |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 480 mV @ 200 mA | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Base Product Number |