PMEG045T050EPDZ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PMEG045T050EPDZ |
Description | DIODE SCHOTTKY 45V 5A CFP15 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 45 V 5A Surface Mount CFP15 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PMEG045T050EPDZ Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 44 µA @ 45 V |
Mfr | Capacitance @ Vr, F 830pF @ 1V, 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 5A | Supplier Device Package CFP15 |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 465 mV @ 5 A | Operating Temperature - Junction 175°C (Max) |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Base Product Number |