PESD5V0R1BDSFYL is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount DSN0603-2
PESD5V0R1BDSFYL
DigiKey Part Number
1727-PESD5V0R1BDSFYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD5V0R1BDSFYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD5V0R1BDSFYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD5V0R1BDSFYL
Description
TVS DIODE 5VWM DSN0603-2
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
HDMI, Telecom, USB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
0.1pF @ 10GHz
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Bidirectional Channels
1
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5V (Max)