PESD3V3X4UHCYL
DigiKey Part Number
1727-8587-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-8587-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-8587-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3X4UHCYL
Description
TVS DIODE 3.3VWM 4.5VC DFN1308-6
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.5V Clamp 11A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1308-6
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PESD3V3X4UHCYL Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11A (8/20µs)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
0.8pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Unidirectional Channels
4
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
6-XFDFN
Voltage - Breakdown (Min)
5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
4.5V