PESD3V3X1BL,315 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 8 590
Datasheet
Similar
Comchip Technology
In Stock: 14 132
Datasheet
Similar
Comchip Technology
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Diodes Incorporated
Infineon Technologies
STMicroelectronics
In Stock: 727
onsemi
Texas Instruments
Semtech Corporation
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
PESD3V3X1BL,315
DigiKey Part Number
1727-4191-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-4191-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-4191-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3X1BL,315
Description
TVS DIODE 3.3VWM DFN1006-2
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PESD3V3X1BL,315 Models
Category
Capacitance @ Frequency
1.3pF @ 1MHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Not For New Designs
Qualification
AEC-Q101
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
SOD-882
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
5V