PESD3V3V4UW,115
DigiKey Part Number
1727-5793-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-5793-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-5793-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3V4UW,115
Description
TVS DIODE 3.3VWM 11VC SOT665
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11V Clamp 1.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-665
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PESD3V3V4UW,115 Models
Category
Power - Peak Pulse
16W
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
15pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Unidirectional Channels
4
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
SOT-665
Voltage - Breakdown (Min)
5.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.5A (8/20µs)