PESD3V3U1UL-QYL
DigiKey Part Number
1727-PESD3V3U1UL-QYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3U1UL-QYL
Description
TVS DIODE 3.3VWM DFN10062
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
Category
Applications
Ethernet, Telecom, USB
Mfr
Capacitance @ Frequency
2.6pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
SOD-882
Voltage - Breakdown (Min)
4.5V