PESD3V3S2UQ,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PESD3V3S2UQ,115 |
Description | TVS DIODE 3.3VWM 20VC SOT663 |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20V Clamp 15A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-663 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PESD3V3S2UQ,115 Models |
Category | Power - Peak Pulse 150W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 200pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA) |
Unidirectional Channels 2 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) | Package / Case SOT-663 |
Voltage - Breakdown (Min) 5.2V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 20V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15A (8/20µs) |