PESD3V3L2BT-QR
DigiKey Part Number
1727-PESD3V3L2BT-QRTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD3V3L2BT-QRCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD3V3L2BT-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3L2BT-QR
Description
TVS DIODE 3.3VWM 26VC TO236AB
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26V Clamp 15A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
350W
Series
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
101pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Bidirectional Channels
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Breakdown (Min)
5.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V