PESD30VF1BLS-QYL is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 18 400
Datasheet
23V Clamp 16A Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006BD-2
Why do we need high trigger voltage devices for OPEN Alliance ethernet?
PESD30VF1BLS-QYL
DigiKey Part Number
1727-PESD30VF1BLS-QYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD30VF1BLS-QYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD30VF1BLS-QYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD30VF1BLS-QYL
Description
TVS DIODE 30VWM 23VC DFN1006BD2
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16A
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
0.28pF @ 1MHz
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
31V
Package / Case
SOD-882
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23V