PESD30VF1BBL-QYL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 18 400
Datasheet
21V (Typ) Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
Why do we need high trigger voltage devices for OPEN Alliance ethernet?
PESD30VF1BBL-QYL
DigiKey Part Number
1727-PESD30VF1BBL-QYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD30VF1BBL-QYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD30VF1BBL-QYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD30VF1BBL-QYL
Description
TVS DIODE 30VWM 21VC DFN10062
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Capacitance @ Frequency
0.27pF @ 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V (Max)
Package / Case
SOD-882
Voltage - Breakdown (Min)
31V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21V (Typ)