PESD30VF1BBL-QYL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PESD30VF1BBL-QYL |
Description | TVS DIODE 30VWM 21VC DFN10062 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 21V (Typ) Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power Line Protection No |
Mfr | Capacitance @ Frequency 0.27pF @ 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V (Max) | Package / Case SOD-882 |
Voltage - Breakdown (Min) 31V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21V (Typ) |