PESD27VV1BLYL is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Texas Instruments
In Stock: 9 977
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 18 400
Datasheet
45V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
PESD27VV1BLYL
DigiKey Part Number
1727-PESD27VV1BLYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD27VV1BLYL
Description
TVS DIODE 27VWM 45VC DFN10062
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)
Tape & Reel (TR)
Applications
USB
Part Status
Discontinued at DigiKey
Capacitance @ Frequency
14pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
27V (Max)
Package / Case
SOD-882
Voltage - Breakdown (Min)
28V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45V