PESD18VF1BLYL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PESD18VF1BLYL |
Description | TVS DIODE 18VWM 17VC DFN1006-2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 17V Clamp 1A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A (8/20µs) |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications RF Antenna |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 0.35pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V (Max) | Package / Case SOD-882 |
Voltage - Breakdown (Min) 19V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V | Base Product Number |