PDZ3.3BGWJ
DigiKey Part Number
1727-PDZ3.3BGWJTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PDZ3.3BGWJCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PDZ3.3BGWJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDZ3.3BGWJ
Description
DIODE ZENER 3.3V 365MW SOD123
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 365 mW ±3.18% Surface Mount SOD-123
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PDZ3.3BGWJ Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Series
Operating Temperature
150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±3.18%
Package / Case
Power - Max
365 mW
Supplier Device Package
SOD-123
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms