PDZ3.3BGWJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PDZ3.3BGWJ |
Description | DIODE ZENER 3.3V 365MW SOD123 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 3.3 V 365 mW ±3.18% Surface Mount SOD-123 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PDZ3.3BGWJ Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA |
Series | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Discontinued at DigiKey | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±3.18% | Package / Case |
Power - Max 365 mW | Supplier Device Package SOD-123 |
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms | Base Product Number |