BZX84-C47,215 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 169
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 1 860
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
onsemi
Zener Diode 47 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB