BZX84-C15,235 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 72 105
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
Taiwan Semiconductor Corporation
Diotec Semiconductor
Panjit International Inc.
Texas Instruments
Diodes Incorporated
Comchip Technology
Zener Diode 15 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB