BZX84-B27,235 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 4 293
Datasheet
Similar
Texas Instruments
In Stock: 2 450
Datasheet
onsemi
Zener Diode 27 V 250 mW ±2% Surface Mount TO-236AB