BZX79-B3V3,113
DigiKey Part Number
1727-BZX79-B3V3,113TR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-BZX79-B3V3,113CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX79-B3V3,113
Description
DIODE ZENER 3.3V 400MW ALF2
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 400 mW ±2% Through Hole ALF2
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
ALF2
Power - Max
400 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms