BZX38450-C4V7-QF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 4.7 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX38450-C4V7-QF
DigiKey Part Number
1727-BZX38450-C4V7-QFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-BZX38450-C4V7-QFCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-BZX38450-C4V7-QFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX38450-C4V7-QF
Description
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 3 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms