BZX384-B39,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX384-B39,115 |
Description | DIODE ZENER 39V 300MW SOD323 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 39 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 27.3 V |
Series | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Part Status Discontinued at DigiKey | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±2% | Supplier Device Package SOD-323 |
Power - Max 300 mW | Base Product Number |