74LVC1G32GW,125
DigiKey Part Number
1727-3102-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-3102-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-3102-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74LVC1G32GW,125
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP 5TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel 5-TSSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
74LVC1G32GW,125 Models
Category
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Mfr
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Series
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4ns @ 5V, 50pF
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Logic Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
5-TSSOP
Number of Inputs
2
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V