74HCT4852PW-Q100,1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
In Stock: 492
Datasheet
Similar
In Stock: 3 496
Datasheet
In Stock: 91
In Stock: 1 818
onsemi
onsemi
Texas Instruments
Texas Instruments
2 Circuit IC Switch 4:1 210Ohm 16-TSSOP
74HCT4852PW-Q100,1
DigiKey Part Number
1727-8010-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-8010-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-8010-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74HCT4852PW-Q100,1
Description
IC SWITCH SP4TX2 210OHM 16TSSOP
Detailed Description
Category
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
25ns, 80ns
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
10pF
Series
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
100nA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Automotive
Switch Circuit
SP4T
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
4:1
Number of Circuits
2
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
On-State Resistance (Max)
210Ohm
Supplier Device Package
16-TSSOP
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
2Ohm
Base Product Number
Voltage - Supply, Single (V+)
4.5V ~ 5.5V