NHD-4.3-480272MB-ASXV-CTP
DigiKey Part Number
NHD-4.3-480272MB-ASXV-CTP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NHD-4.3-480272MB-ASXV-CTP
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 272
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Viewing Area
95.04mm W x 53.86mm H