NHD-3.12-25664UCW2
DigiKey Part Number
NHD-3.12-25664UCW2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NHD-3.12-25664UCW2
Description
GRAPHIC DISPLAY OLED WHITE 3.12"
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module White OLED - Passive Matrix Parallel, Serial 3.12" (79.25mm) 256 x 64
Category
Viewing Area
82.00mm W x 22.00mm H
Manufacturer
Newhaven Display Intl
Dot Pixels
256 x 64
Packaging
Bulk
Interface
Parallel, Serial
Controller Type
SSD1322
Display Type
OLED - Passive Matrix
Graphics Color
White
Diagonal Screen Size
3.12" (79.25mm)