SG1019NM-915
DigiKey Part Number
730-1069-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG1019NM-915
Description
RF ANT 915MHZ WHIP STR N MALE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Straight N Type Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Nearson Inc.
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
5dBi
Part Status
Active
Termination
N Type Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Ingress Protection
IP67
Frequency (Center/Band)
915MHz
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz
Height (Max)
20.787" (528.00mm)