NSC5083D-24.576M
DigiKey Part Number
644-NSC5083D-24.576MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-NSC5083D-24.576MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-NSC5083D-24.576MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSC5083D-24.576M
Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS 3.3V SMD
Detailed Description
24.576 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
15mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)