NSC5004A-25M
DigiKey Part Number
644-NSC5004A-25MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-NSC5004A-25MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-NSC5004A-25MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSC5004A-25M
Description
XTAL OSC XO 25MHZ CMOS 1.8V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSC5004A-25M Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
9mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)