MU01089-32.768K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz Crystal 6pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead
MU01089-32.768K
DigiKey Part Number
644-MU01089-32.768KTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-MU01089-32.768KCT-ND - Cut Tape (CT)
644-MU01089-32.768KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MU01089-32.768K
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
2-SMD (2.05x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Load Capacitance
6pF
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)