LNCD1-30M
DigiKey Part Number
644-LNCD1-30MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-LNCD1-30MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-LNCD1-30MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LNCD1-30M
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz ±50ppm Crystal 8pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LNCD1-30M Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)