MGJ1D121505VMC-R7
DigiKey Part Number
811-MGJ1D121505VMC-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
811-MGJ1D121505VMC-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
811-MGJ1D121505VMC-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGJ1D121505VMC-R7
Description
DC-DC SM 12-15/5V
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V -5V 50mA, 50mA 10.8V - 13.2V Input
Category
Current - Output (Max)
50mA, 50mA
Mfr
Power (Watts)
1 W
Series
Voltage - Isolation
5.2 kV
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Type
Isolated Module
Efficiency
72%
Number of Outputs
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Min)
10.8V
Package / Case
24-SMD Module, 12 Leads
Voltage - Input (Max)
13.2V
Size / Dimension
0.63" L x 0.47" W x 0.18" H (16.0mm x 12.0mm x 4.5mm)