GRT155C81E224KE01D
DigiKey Part Number
490-12245-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12245-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12245-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT155C81E224KE01D
Description
CAP CER 0.22UF 25V X6S 0402
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
GRT155C81E224KE01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)