GA355QR7GF222KW01L
DigiKey Part Number
490-3480-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3480-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3480-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA355QR7GF222KW01L
Description
CAP CER 2200PF 250VAC X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GA355QR7GF222KW01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)