DLM0NSN500HY2D
DigiKey Part Number
490-DLM0NSN500HY2DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLM0NSN500HY2DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLM0NSN500HY2DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLM0NSN500HY2D
Description
CMC 100MA 2LN 50 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 50 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 3.375Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLM0NSN500HY2D Models
Category
Current Rating (Max)
100mA
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
3.375Ohm
Series
Voltage Rating - DC
5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Impedance @ Frequency
50 Ohms @ 100 MHz