BLM21BD272SN1L
DigiKey Part Number
490-1051-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1051-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1051-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM21BD272SN1L
Description
FERRITE BEAD 2.7 KOHM 0805 1LN
Detailed Description
2.7 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 200mA 800mOhm
EDA/CAD Models
BLM21BD272SN1L Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.057" (1.45mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
2.7 kOhms @ 100 MHz