BLM21BB750SN1D
DigiKey Part Number
490-9709-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-9709-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9709-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM21BB750SN1D
Description
FERRITE BEAD 75 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
75 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 700mA 160mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLM21BB750SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
700mA
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
160mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
75 Ohms @ 100 MHz