BLM15BD152SZ1D
DigiKey Part Number
490-BLM15BD152SZ1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM15BD152SZ1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM15BD152SZ1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM15BD152SZ1D
Description
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0402 1LN
Detailed Description
1.5 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 190mA 1Ohm
EDA/CAD Models
BLM15BD152SZ1D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Max)
190mA