LQM2HPN4R7MGCL
DigiKey Part Number
490-7783-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-7783-1-ND - Cut Tape (CT)
490-7783-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQM2HPN4R7MGCL
Description
FIXED IND 4.7UH 800MA 225 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Multilayer Inductor 800 mA 225mOhm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
LQM2HPN4R7MGCL Models
Category
DC Resistance (DCR)
225mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
25MHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)