BU-7070-B-48-0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pomona Electronics
In Stock: 2
Datasheet
Image for BU-7070-B-48-0 is not available
BU-7070-B-48-0
DigiKey Part Number
BU-7070-B-48-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-7070-B-48-0
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 48"
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.0" (1219.20mm) Banana Plug, Double, Stackable To Banana Plug, Double, Stackable Patch Cord 300V
Category
2nd Connector
Banana Plug, Double, Stackable
Manufacturer
Mueller Electric Co
Cable Length
48.0" (1219.20mm)
Series
Type
Patch Cord
Packaging
Bulk
Contents
1 Lead, Black
Part Status
Active
Wire Gauge
RG-58C/U
Stacking Method
Multi-Stacking, Front and Vertical (Both Connectors)
Voltage - Rated
300V
Configuration
Banana to Banana
Base Product Number
1st Connector
Banana Plug, Double, Stackable
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
2BC-48Pomona Electronics2501-2191-NDkr 319,22000Similar
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 343,85000kr 343,85
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60"