BU-4150035012
DigiKey Part Number
314-BU-4150035012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150035012
Description
CBL ASSY SMA JACK TO PLUG 12"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 DS 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Mueller Electric Co
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
RG-316 DS
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12.4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C