0430300039-03-V9
DigiKey Part Number
0430300039-03-V9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300039-03-V9
Description
3" PRE-CRIMP A1857/19 VI001 VIOL
Customer Reference
Detailed Description
Violet 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Violet
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Length
3.00" (76.20mm)