0430300002-12-B0-D
DigiKey Part Number
0430300002-12-B0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-12-B0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Black
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 700
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
10kr 14,61500kr 146,15
30kr 13,52333kr 405,70
50kr 13,04420kr 652,21
100kr 12,42110kr 1 242,11
250kr 11,64252kr 2 910,63
500kr 11,08658kr 5 543,29
1 000kr 10,55743kr 10 557,43
2 500kr 9,89681kr 24 742,03
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
12" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 129
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040B BLACK
3" PRE-CRIMP A2040B BLACK
4" PRE-CRIMP A2040B BLACK
5" PRE-CRIMP A2040B BLACK
6" PRE-CRIMP A2040B BLACK