MDT1010GIHR-HDMI
DigiKey Part Number
3086-MDT1010GIHR-HDMI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDT1010GIHR-HDMI
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 10.1"
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color HDMI 10.1" (256.54mm) 1280 x 800
Category
Diagonal Screen Size
10.1" (256.54mm)
Manufacturer
Midas Displays
Viewing Area
218.00mm W x 137.00mm H
Series
Backlight
LED - White
Packaging
Tray
Dot Pixels
1280 x 800
Part Status
Active
Interface
HDMI
Display Type
TFT - Color
Controller Type
TFP401
Display Mode
Transmissive
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen
Resistive
Background Color
Black
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 28
Non-Cancelable/Non-Returnable
MARKETPLACE PRODUCT
Will ship in approximately 3 days from Midas Displays
Maximum purchase limit
Tray:100000
Tray
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 1 846,61000kr 1 846,61
10kr 1 795,33500kr 17 953,35
30kr 1 746,80000kr 52 404,00
50kr 1 723,53600kr 86 176,80
100kr 1 699,90720kr 169 990,72
200kr 1 676,91700kr 335 383,40
300kr 1 566,34503kr 469 903,51
500kr 1 545,81806kr 772 909,03
1 000kr 1 391,54644kr 1 391 546,44
Alternate Color
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 10.1"
In-Stock: 0
Unit Price:
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 10.1"