SMLJ54E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
Comchip Technology
96.3V Clamp 31.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
SMLJ54E3/TR13
DigiKey Part Number
SMLJ54E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ54E3/TR13
Description
TVS DIODE 54VWM 96.3VC DO214AB
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
96.3V