24LC025-E/ST is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
onsemi
Fremont Micro Devices Ltd
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Renesas Electronics Corporation
EEPROM Memory IC 2Kbit I2C 400 kHz 900 ns 8-TSSOP
24LC025-E/ST
DigiKey Part Number
24LC025-E/ST-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
24LC025-E/ST
Description
IC EEPROM 2KBIT I2C 8TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
24LC025-E/ST Models
Clock Frequency
400 kHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)