15KPA18E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA18E3/TR13
DigiKey Part Number
15KPA18E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA18E3/TR13
Description
TVS DIODE 18VWM P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
18.95V