OM-7604-C7-32.768KHZ-20PPM-TB-QA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.2V ~ 5.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
OM-7604-C7
OM-7604-C7-32.768KHZ-20PPM-TB-QA
DigiKey Part Number
2195-OM-7604-C7-32.768KHZ-20PPM-TB-QATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
OSC XO 32.768KHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
OM-7604-C7-32.768KHZ-20PPM-TB-QA Models
Category
Voltage - Supply
1.2V ~ 5.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm @ 25°C
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
0.5µA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x1.5)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)